Putin szuka sprzymierzeńców? Prezydent Iranu odwiedzi Moskwę
Prezydent Rosji Władimir Putin będzie gościć w najbliższych dniach prezydenta Iranu Ebrahima Raisiego - podała w niedzielę do południa rosyjska stacja telewizyjna Rossija-1. Obaj przywódcy mają rozmawiać o negocjacjach ws. ożywienia umowy nuklearnej z 2015 r.
Rosyjska telewizja państwowa nie podała, kiedy dokładnie Raisi przybędzie do Moskwy ani jakie inne tematy będą przedmiotem rozmów.
Rosja jest jednym z sygnatariuszy porozumienia nuklearnego z Iranu i w takim charakterze uczestniczy w wiedeńskich rozmowach na temat przywrócenia mocy prawnej umowy z 2015 r.
Umowa nuklearna zawarta w 2015 roku, znana jako JCPOA, zakładała, że Iran nie będzie wzbogacał uranu do poziomu wyższego niż 3,67 proc., w zamian za zniesienie międzynarodowych sankcji nałożonych na ten kraj.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Sawicki uderza w Hennig-Kloskę: ma poważne zagrożenie, jeśli chodzi o dalsze funkcjonowanie jako minister
Płk Kozłowski komentuje sprawę Cenckiewicza. Odpowiada Dobrzyńskiemu: "Nie jestem w stanie wejść w tę głowę"
Najnowsze
NSA stanął po stronie prof. Cenckiewicza. Ostre KOMENTARZE po klęsce rządu Tuska
Sawicki uderza w Hennig-Kloskę: ma poważne zagrożenie, jeśli chodzi o dalsze funkcjonowanie jako minister
Przegrana Tuska w sądzie. Bogucki: całkowita klęska rządowej machiny propagandy