Putin straszy atomem. Na celowniku kraje NATO. Wciśnie guzik? [wideo]

Tomasz Domański 25-09-2022, 09:52
Telewizja Republika

"Nikt tak naprawdę nie jest w stanie przewidzieć planów Putina. Zdeterminowany o własne życie człowiek może być gotowy do działań radykalnych i bardzo drastycznych", stwierdziła w niedzielnym programie "W PUNKT" Joanna Lichocka z PiS. Podobnego zdania był poseł Artur Łącki z Koalicji Obywatelskiej. "Z Putinem nie będzie tak łatwo i on może zrobić, co zapowie". W Polsce, w Europie i na świecie wciąż toczy się dyskusja, co zrobi największy -jak się okazuje- tyran i przestępca XXI wieku.

"Niemcy i Francja nie mogą być postrzegane jako gwarant europejskiego bezpieczeństwa. Niemcy nie mają zamiaru dostarczać broni Ukrainie", kontynuowała pani poseł. "Te kontakty z Putinem są utrzymywane i dają im złudzenia, że za jakąś część Ukrainy uda sie kupić pokój", podkreśliła w audycji Katarzyny Gójskiej.

"My zgodnie z tym, co mówią Amerykanie, musimy jasno mówić o tym, że będzie odwet", stwierdził z kolei europoseł Lewicy Marek Balt. Stały uczestnik programu dodał, że społeczność międzynarodowa i politycy szeroko rozumianego Zachodu muszą "jasno dać sygnał Rosji, że jeżeli Ukraina zostanie zaatakowana bronią jądrową, to otrzyma adekwatne uzbrojenie, aby móc tak samo odpowiedzieć".

Balt dodał też, że Ukraina ma technologie do budowania broni dalekiego zasięgu, ale nie ma pieniędzy i nie ma gdzie jej budować. Eurodeputowany uznał, że "Polska może tu odegrać bardzo ważną rolę. Taka broń też by się nam przydała", podkreślił.

Istnieją niestety poważne obawy, że przywódca Rosji wkroczy na ścieżkę całkowitej destrukcji takiego świata, jaki był nam znany.

"Pamiętam, jak wszyscy mówili, że Rosji nie opłaca się pełnoskalowa wojna", stwierdził z kolei Adam Andruszkiewicz, minister w KPRM. "Widzimy teraz, że Putin zachowuje się jak zwykły zbrodniarz, jak Hitler w latach 40. XX wieku", podkreślił polityk.
Cały program dostępny w oknie powyżej. Serdecznie polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy