Putin nie odpuszcza. Wojna się rozkręca. Ogłosił mobilizację wojskową [wideo]

Tomasz Domański 21-09-2022, 08:22
Artykuł
Core News, Reuters Marketplace - Raw Video

Władimir Putin ogłosił rozpoczęcie częściowej mobilizacji w Rosji – powiadomiły rosyjskie media państwowe. Powiedział o tym w czasie wystąpienia wyemitowanego w środę rano. Dzień wcześniej samozwańcze władze okupowanych regionów Ukrainy zapowiedziały pilne przeprowadzenie referendów w sprawie przyłączenia do Rosji.

Sprawę na gorąco chwilę po godzinie 8 w studiu Republiki skomentowali posłowie. Jan Mosiński z Prawa i Sprawiedliwości uważa, że decyzja Putina świadczy o tym, że Rosja dostrzega swoje słabe punkty.
*** KLIKNIJ W ZDJĘCIE ABY ZOBACZYĆ ROZMOWĘ ***

Z kolei Maciej Konieczny z Lewicy ocenił, że "Putin jest politykiem przegranym." Według niego to jest z jednej strony optymistyczny moment, ale i niebezpieczny, "bo Rosja jest upadającym imperium". Zdaniem polityka opozycji Ukraina w tym momencie "zasługuje na maksymalną pomoc ze strony Zachodu".


Zapytany o tę kwestię profesor Mieszysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego stwierdził podobnie jak jego przedmowcy, że oczywiście ta retoryka jest bardzo groźna, ale "w jakimś sensie jest to przyznanie się do porażki.

*** KLIKNIJ W ZDJĘCIE ABY ZOBACZYĆ ROZMOWĘ ***

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy