Psycholog prowadziła terapię osób homoseksualnych. Trafiła do sądu

Artykuł
W Madrycie obowiązuje tzw. prawo chroniące przed LGBTofobią
Fot. Canva

Hiszpański sąd uniewinnił katolicką psycholożkę Elenę Lorenzo, ukaraną w 2019 r. przez władze wspólnoty autonomicznej Madrytu kwotą 20 tys. euro za prowadzenie terapii dla osób pragnących porzucić skłonności homoseksualne.

Hiszpanka prowadząca szkolenia z zakresu seksualności zapłaciła karę w 2020 r. dzięki ofiarności darczyńców, zarówno osób indywidualnych jak i organizacji społecznych, m.in. katolickich.

W swoim orzeczeniu Wyższy Sąd Wspólnoty Autonomicznej Madrytu (TSJM) anulował sankcję, wskazując, że Elena Lorenzo nie złamała prawa. Sąd wskazał też na szereg niezgodnych z przepisami działań władz regionu Madrytu, które skutkowały nałożeniem kary na psycholożkę. Reprezentujące przed sądem Lorenzo hiszpańskie Stowarzyszenie Adwokatów Chrześcijańskich stwierdziło w komunikacie po werdykcie, że psycholożka została ukarana w 2019 r., „gdyż była przez kilka lat prześladowana przez część lobby LGTBI (…), w tym w szczególności przez byłego wicepremiera regionu Ignacio Aguado”.

Pomimo skazania w 2019 r. Lorenzo wielokrotnie podkreślała w rozmowach z mediami, że nie boi się konsekwencji tzw. prawa chroniącego przed LGBTofobią, obowiązującego w regionie Madrytu. Zapowiedziała, że zamierza w dalszym ciągu prowadzić terapię dla osób pragnących porzucić skłonności homoseksualne.

Źródło: eKai

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy