Przypominamy niezwykły klip z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej. "Polacy nazywają to Cudem nad Wisłą"

Artykuł
PFN

Z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej Polska Fundacja Narodowa przygotował spot z udziałem popularnego aktora Liama Neesona. Artysta opowiada o przebiegu i znaczeniu starcia z ubiegłego wieku. Mimo, że nagranie zrealizowano w ubiegłym roku, warto je przypomnieć.

W komunikacie prasowym Polska Fundacja Narodowa podkreśla, że Liam Neeson został wybrany do tego spotu, ponieważ od lat interesuje się Polską i darzy nasz kraj sentymentem. Udział aktora w akcji „wynika z jego głębokiego szacunku do naszego kraju i przekonania, co do kluczowej roli polskiej armii, jaką odegrała ona w roku 1920, skutecznie blokując bolszewicką nawałnicę, która zmierzała nie tylko na Polskę, ale i na Europę”. 

- Kampania z udziałem Pana Neesona jest kierowana przede wszystkim do obiorców w USA i Europy Zachodniej. Liam Neeson jest osobą znaną, rozpoznawalną i cieszącą się dobrą opinią. Polskiej Fundacji Narodowej zależy, by właśnie tego typu osoby mówiły o ważnych dla Polaków momentach z naszej historii i ich wpływie na losy świata. Dzięki temu nasz przekaz jest zrozumiały i dociera tam, gdzie najbardziej nam zależy - opisuje Filip Rdesiński prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

 

Źródło: pfn.org.pl, YouTube

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy