„Przez takie zachowania giną ludzie”. Politycy komentują wykroczenie Tuska

Artykuł
Fot. PAP/Mateusz Marek

Szef Platformy Donald Tusk jechał dziś przez teren zabudowany z prędkością 107 km/h, za co otrzymał mandat w wysokości 500 zł i zatrzymano mu prawo jazdy. Do zdarzenia doszło w miejscowości Wiśniewo koło Mławy (woj. mazowieckie). Wydarzenie wywołało gorącą dyskusję.

„107 km/h w terenie zabudowanym. 500 zł mandatu dla Donalda Tuska. To nic przy jego dochodach. Widać jak potrzebne były zmiany w prawie o ruchu drogowym. Trzeba walczyć z piratami” – napisał na Twitterze szef Rządowego Centrum Analiz Norbert Maliszewski.

„Mamy 3 tysiące ofiar na polskich drogach rocznie. Nie, to nie powinno zdarzać się nikomu bez względu na status czy poglądy” – napisała przewodnicząca koła Polski 2050 Hanna Gill-Piątek.

„W ograniczeniu prędkości nie chodzi o robienie »na złość« kierowcom, tu #ChodziOŻycie! Na (polskich) drogach giną rocznie tysiące ludzi, kolejne tysiące to ranni. Trzeba z tym skończyć! Bez względu na to, kim jesteś, jakie pełnisz funkcje i jak bardzo Ci się spieszy – noga z gazu!” – zaapelowała posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

„To nie było jakieś tam wykroczenie. Jechał Pan 107 w zabudowanym! To prędkość potencjalnego zabójcy drogowego. Przez takie zachowania giną ludzie i mamy jedne z najgorszych statystyk #BRD w Europie. Słowo »przepraszam« nawet w takiej sytuacji nie przejdzie przez gardło?" - zapytał lider warszawskiego stowarzyszenia Miasto Jest Nasze Jan Mencwel.

 „To może teraz na rower Panie Przewodniczący? To może być początek pięknej przygody, a przy okazji nauka jak wredne potrafią być szybko jeżdżące samochody” – zaproponował z kolei poseł Lewicy Maciej Gdula.

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy