Przestępcza działalność europarlamentarzystów, a sprawa polska [wideo]

portal tvrepublika.pl 23-01-2023, 09:19
Artykuł
Gazeta Polska Codziennie/Telewizja Republika

W aferze Katargate padają kolejne nazwiska polityków Parlamentu Europejskiego, które dawały się korumpować. Media ujawniły, że w proceder mógł być zamieszany Juan Fernando López Aguilar, przewodniczący komisji LIBE, który był szczególnie aktywny w atakowaniu Polski. Ma świetne kontakty z polskimi politykami z opozycji, którzy często wypuszczali Hiszpana do krytyki naszego kraju. To właśnie z kierowanej przez niego komisji LIBE pochodziły wszystkie rezolucje dotyczące Polski. Do sprawy w poniedziałkowy poranek odniósł się ponownie szef naszej stacji Tomasz Sakiewicz.

"To jest tak, jak ktoś daje łapówkę, to oni mu dają glejd, że jest praworządny", stwierdził w poranku Republiki. "Bo zdaje się, że wszyscy twórcy tego projektu, przynajmniej na poziomie europarlamentu, a w każdym razie wszyscy znani, którzy się chwalili, że to współtworzyli - brali, a nawet część z nich siedzi", dodał red. nacz. Gazety Polskiej.

"Ta zasada (łapówka za praworządność, przyp. red.) ma teraz jasne wytłumaczenie", podkreślił publicysta. "Zapłacisz, jesteś praworządny. Nie zapłacisz, nie jesteś praworządny, a jak nie jesteś praworządny, to zablokujemy fundusze unijne".

Więcej możesz przeczytać w "Gazecie Polskiej Codziennie".


lub posłuchać całej rozmowy z red. Tomaszem Sakiewiczem.

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy