Przedstawiciele siedmiu wspólnot religijnych w Niemczech nawołują do szczepień. Zdrowie jako mianownik każdej religii

Artykuł
Przedstawiciele siedmiu wspólnot religijnych zgadzają się co do szczepień. Proszą, aby walczyć o zdrowie.
Fot. pixabay/Lolame

Każdego dnia wzrasta liczna zakażonych na koronawirusa. Zagrożenie zmotywowało przedstawicieli siedmiu wspólnot religijnych w Niemczech do podania swojego stanowiska w sprawie szczepień. Przewodniczący „Forum Abrahamowego w Niemczech” ogłosił, że „szczepienia są wyrazem odpowiedzialności religijnej”.

Podczas spotkania głów chrześcijaństwa, judaizmu, islamu, bahaizmu oraz naukowców i ekspertów omówiono bieżące sprawy świata związane zwłaszcza z narastającą chorobą. Uznano, że mianownikiem wszystkich religii jest zdrowie swoje jak i innych. Bez względu jakiego się jest wyznania obowiązkiem każdego jest zaszczepienie się.

- Szczepionki chronią zdrowie własne i ludzi na całym świecie – podkreślili przedstawiciele siedmiu wspólnot religijnych.

Zaakceptowane zostało to między innymi przez: Karl-Josef Kuschel – przewodniczący „Forum Abrahamowego w Niemczech”, Ihsan Dilber – przewodniczący wspólnot alewitów w Hesji, Irfan Ortaç – wiceprzewodniczący Centralnej Rady Jezydów w Niemczech, Abdassamad El Yazidi – sekretarz generalny Centralnej Rady Muzułmanów w Niemczech, Tsuma Konchok Jinpa Chodron z Rady Unii Buddystów w Niemczech, Detlef Görrig – referent ds. dialogu międzyreligijnego w Kościele Ewangelickim Niemiec, Daniel Neumann – dyrektor Związku Gmin Żydowskich w Hesji, Khuswant Singh – sikh i były przewodniczący Rady Religii we Frankfurcie i katolicki teolog.

Spotkanie odbyło się 1 grudnia w Darmstacie, gdzie znajduje się siedziba międzynarodowego stowarzyszania „Forum Abrahamowe w Niemczech”.

Źródło: ekai.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy