Przed nami wietrzny tydzień z atakiem zimy. Sprawdź najnowszą prognozę pogody

Artykuł
W czwartek i piątek czeka nas zmiana pogody
Fot. Canva

Pogoda w poniedziałek była niezwykle dynamiczna, z wichurami, szybkim atakiem śniegu i zmienną temperaturą. W najbliższych dniach również nie zabraknie opadów deszczu i śniegu oraz silnego wiatru.

We wtorek nie musimy obawiać się takich drastycznych zmian atmosferycznych jak w poniedziałek. Przelotne opady śniegu mogą wystąpić jedynie od Podlasia i Mazur po Podkarpacie, Małopolskę i Górny Śląsk. W całej Polsce powinno świecić słońce.

W środę dobra pogoda utrzyma się na południu kraju. Poza tym dużo więcej chmur, z których czasami symbolicznie popada mżawka, deszcz, a na wschodzie także śnieg.

Powiew zimy

W czwartek i piątek czeka nas zmiana pogody. W związku z napływem zdecydowanie chłodniejszego powietrza na Podhalu może być -5 st. C, -1 st. C w Małopolsce oraz na Roztoczu, 0 st. C w centrum i 2 st. C na północnym zachodzie, ale nocami mróz pojawiać ma się wszędzie.

W przypadku rozpogodzeń, w kotlinach górskich możliwe są spadki nawet do poniżej -10 st. C. Przed weekendem możliwy także  silniejszy wiatr, w porywach do 70 km na godz. Prognozowane są zawieje śnieżne, znacząco ograniczające widzialność.

 
 

Źródło: TVP Info

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy