Protesty w obronie uwięzionych posłów nie ustają! Tłumy przed więzieniami!

portal tvrepublika.pl 14-01-2024, 10:00
Artykuł
niezalezna.pl/Bartek Kalich - Gazeta Polska

W sobotę wieczorem przed Zakładem Karnym w Przytułach Starych odbył się protest w obronie Macieja Wąsika. "Jesteśmy tu, by wspierać naszych kolegów i domagać się natychmiastowego ich uwolnienia" - powiedziała obecna na proteście posłanka PiS Joanna Lichocka. Pod więzieniem w Radomiu, gdzie osadzony jest Mariusz Kamiński, również było tłoczno. Protesty będą organizowane do czasu uwolnienia posłów Kamińskiego i Wąsika.

Na sobotniej manifestacji zgromadziło się kilkadziesiąt osób, które trzymały w rękach biało-czerwone flagi i skandowały: "Maciej Wąsik", "Precz z komuną".

W manifestacji uczestniczyła m.in. Joanna Lichocka, posłanka PiS, która jest członkiem Rady Mediów Narodowych. "Jesteśmy tu w Przytułach Starych i w Radomiu, w dwóch miejscach, gdzie są więzienia, gdzie są przetrzymywani nielegalnie nasi parlamentarzyści - Maciej Wąsik tutaj w Przytułach Starych, a Mariusz Kamiński w Radomiu" - powiedziała Lichocka.

Jak mówiła, organizowane protesty są "aktami wsparcia dla naszych kolegów". "Mamy tutaj po prostu taką akcję, która ma po pierwsze ich wspierać, po drugie domagać się ich natychmiastowego uwolnienia, a po trzecie uświadomić Polakom, że łamana jest w Polsce praworządność, że łamane są prawa obywatelskie" - zaznaczyła posłanka PiS.

Zapowiedziała też, że protesty, zarówno te  w Przytułach Starych, jak i w Radomiu, będą organizowane do czasu uwolnienia Kamińskiego i Wąsika. "Każdego dnia o godz. 18 będziemy tutaj w Przytułach Starych i w Radomiu" - powiedziała Lichocka.

Źródło: Niezalezna.pl / X

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy