Prokuratura dementuje informację „Rzeczpospolitej” o nagraniu z wizerunkiem sprawcy ataku na polskiego żołnierza na granicy

Portal TV Republika, wch 11-06-2024, 11:30
Artykuł

W mediach pojawiła się informacja o nagraniu z wizerunkiem sprawcy ataku na polskiego żołnierza, który zginął chroniąc granicy. W rozmowie z polsatnews.pl rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie zdementował te doniesienia. Podkreślił jednak, że śledczy mają swoje ustalenia co do tożsamości sprawcy, ale te "pochodzą z innego źródła".

Portal polsatnews.pl przypomina, że informację o rzekomym nagraniu opublikowała dzisiaj "Rzeczpospolita". Według gazety prokuratura posiadać miała nagranie, na którym uwieczniono moment ataku na szeregowego Mateusza Sitka 28 maja. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł 6 czerwca. Dziennik powołał się na anonimowego informatora, który twierdził, że na "niewyraźnym" filmie widać sprawcę i ma on śniadą cerę.

Informacjom dziennika w rozmowie z polsatnews.pl zaprzeczył rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Piotr Antoni Skiba. "Dementuję. Nie dysponujemy wizerunkiem sprawcy z czasu popełnienia przestępstwa" - podkreślił prokurator.

Prokurator przekazał też polsatnews.pl, że śledczy mają swoje ustalenia co do tożsamości sprawcy ataku na polskiego żołnierza. "To wizerunki ustalone w trakcie postępowania, na podstawie informacji pozyskanych od osób ujętych podczas próby przekroczenia granicy", wskazał Skiba.

Źródło: Polsat News

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy