Program Inwestycji Strategicznych. Dwa dodatkowe tygodnie na złożenie wniosku

Artykuł
BGK przedłużyło termin składania wniosków do 15 sierpnia 2021
Fot:Twitter/Agropolska

Termin składania wniosków do Programu Inwestycji Strategicznych został przedłużony o dwa tygodnie — poinformował Bank Gospodarstwa Krajowego. Samorządy mogą występować o dotacje do 15 sierpnia 2021.

W związku z dużym zainteresowaniem Polskim Ładem oraz Programem Inwestycji Strategicznych, jednostki Samorządu Terytorialnego mogą zgłaszać swoje projekty do 15 sierpnia, a nie do 30 lipca, jak było pierwotnie zaplanowane — poinformował Bank Gospodarstwa Krajowego.

Zmienił się także termin, do którego samorządy mogą złożyć wniosek o dostęp do aplikacji Polski Ład — będzie to 8 sierpnia 2021 r.

Jak powiedziano w komunikacie, niezwykle ważną kwestią dla samorządów, jest konieczność zapewnienia wkładu własnego. BGK wyjaśnia na swojej stronie, że posiadanie udziału własnego, który jest zapisany w regulaminie, oznacza zobowiązanie wnioskodawcy do wniesienia udziału własnego w realizację inwestycji, w tym do zapewnienia faktycznego dysponowania tymi środkami, nie później niż w dniu ogłoszenia postępowania zakupowego na realizację inwestycji.

Wskazano też, że wszystkie zaktualizowane dane o Programie znajdują się na stronie internetowej. Samorządy mogą skorzystać także z kontaktu z pracownikami w regionach BGK.

Rządowy Fundusz Polski Ład ma na celu, zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się zaplanowana inwestycja. Program realizowany jest poprzez procesy inwestycyjne, które udziela BGK.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy