Prognoza pogody. IMGW ostrzega przed przymrozkami i silnym wiatrem

Porywy wiatru sięgną 80 km/h
Fot. Canva

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim.

Na obszarze objętym alertami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 0 st. C, natomiast temperatura przy gruncie może spaść do -2 st. C.

IMGW wydało też ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w południowej, południowo-zachodniej i zachodniej części województwa dolnośląskiego – w pasie od powiatu zgorzeleckiego po kłodzki. Silny wiatr o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu i południa, prognozowany jest od godz. 11 do godz. 20.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Poza tym w dzień zachmurzenie umiarkowane. Miejscami, głównie na zachodzie i północy, przelotne opady deszczu. Pod wieczór na Nizinie Szczecińskiej możliwe burze. Temperatura maksymalna od 11 st. C, 13 st. C na północy do 16, 18 st. C na południu.

Źródło: IMGW, TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy