Prognoza pogody 24-11-2021

Fot. Pixabay/Visor69

Czekają nas pierwsze forpoczty zimy. Jakkolwiek temperatury maksymalne wciąż jeszcze będą na plusie, we wschodnich i centralnych rejonach kraju możemy się spodziewać opadów śniegu.

A przed nami pochmurna noc. Mieszkańcy Białegostoku powinni przygotować się na przymrozki. Termometry pokażą tam -1 stopień. Najcieplej będzie na Pomorzu, gdzie słupki rtęci wskażą od 5, do 7 stopni.

Czwartek będzie słoneczny w większej części kraju. Na Pomorzu pojawią się jednak przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie od 5 stopni w Białymstoku oraz na zachodzie, do 7 w Gdańsku i na południowym-wschodzie.

Piątek będzie natomiast pochmurny. Termometry wskażą maksymalnie od 3 stopni na północnym-wschodzie, do 7 stopni na południowym-wschodzie.

W sobotę śnieg spadnie na Podkarpaciu, zaś mieszkańcy centrum i północno-wschodnich rubieży kraju powinni przygotować się na deszcz ze śniegiem. Temperatura wyniesie od 1 stopnia na Warmii i Mazurach, do 5 stopni na południowym-zachodzie.

W niedzielę śnieg poprószy na Podkarpaciu. W centrum i na północnym wschodzie będzie deszczowo. Termometry wskażą od 3 stopni na północnym-zachodzie, do 7 stopni na południowym-wschodzie.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy