Prognoza pogody 21-25 stycznia

Canva

Najbliższe dni przyniosą stopniowe ocieplenie, choć weekend na wschodzie kraju będzie jeszcze mroźny. W przeważającej części kraju opady śniegu zostaną zastąpione przez opady deszczu lub deszczu ze śniegiem.

Nadchodząca noc będzie jeszcze mroźna. Termometry wskażą od -5 stopni w Krakowie i Katowicach do zera w Koszalinie. Na południu, w Wielkopolsce oraz na północnym-wschodzie pojawią się opady śniegu.

W sobotę opadów śniegu możemy się spodziewać w centrum, na wschodzie, południu oraz na Pobrzeżu Gdańskim. Natomiast w Wielkopolsce, na Kujawach oraz Pobrzeżu Koszalińskim niebo będzie bezchmurne. Temperatura wyniesie od -3 stopni w Białymstoku do 3 stopni powyżej zera w Szczecinie.

W niedzielę opady śniegu pojawią się w centrum, na Podlasiu oraz Dolnym Śląsku. Na Podkarpaciu będzie padał deszcz ze śniegiem. Termometry wskażą od -3 stopni na północnym-wschodzie do 4 stopni powyżej zera na północnym-zachodzie.

W poniedziałek opadów śniegu należy się spodziewać na wschodzie kraju. W centrum i na Dolnym Śląsku pojawi się deszcz oraz deszcz ze śniegiem. Temperatura wyniesie od -5 stopni na północnym-wschodzie do 5 stopni powyżej zera na północny-zachodzie.

We wtorek opady śniegu pojawią się na wschodzie kraju. W centrum i na Śląsku będzie padał deszcz i deszcz ze śniegiem. Termometry wskażą od 1 stopnia na wschodzie do 4 na północnym-zachodzie.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy