Prognoza pogody 03-12-2021

Fot. Pixabay/eva-green

Nadchodzące dni w wielu rejonach kraju nie przyniosą zbyt wiele słońca, można natomiast spodziewać się opadów deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Początek tygodnia przyniesie ochłodzenie. Temperatura w znacznej części kraju spadnie poniżej zera.

W nocy opadów deszczu należy się spodziewać w centrum, na południu i wschodzie kraju. Na północnym-zachodzie pojawią się przejaśnienia i nie powinno tam padać. Temperatura od -2 stopni w Bydgoszczy, do 2 stopni powyżej zera m.in. na Dolnym Śląsku, Podkarpaciu i w Małopolsce.

W sobotę niewielkie opady śniegu wystąpią w centrum, na północy i południowym-wschodzie kraju. Na Dolnym Śląsku natomiast niebo będzie prawie bezchmurne. Termometry wskażą maksymalnie od 1 stopnia na wschodzie, do 4 w Koszalinie.

W niedzielę opady deszczu ze śniegiem pojawią się jedynie w centrum. W pozostałej części kraju nie powinno padać, można się też spodziewać licznych przejaśnień, szczególnie na zachodzie. Na północnym-zachodzie niebo będzie bezchmurne.

W poniedziałek nieco się ochłodzi. Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 0, do 2 stopni. W przeważającej części kraju pojawią się opady deszczu ze śniegiem.

We wtorek będzie jeszcze chłodniej. Na termometrach od -2, do 2 stopni powyżej zera. W wielu rejonach można się spodziewać opadów śniegu.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy