Prognoza pogody

Fot. Pixabay/Valiphotos

Najbliższa doba będzie jeszcze wietrzna i deszczowa. Jednak już w niedzielę Polska znajdzie się w strefie wyżu, kory przyniesie słoneczną pogodę.

Nadchodząca noc będzie chłodna. Termometry wskażą od 5 stopni na Ziemi Lubuskiej, do 10 na Podkarpaciu. Na północy będzie intensywnie padać. Wiatr będzie północno-zachodni, miejscami porywisty.

W sobotę deszcz będzie padał w całym kraju. Dodatkowo dokuczać będzie północno-zachodni wiatr, w porywach osiągający 60 km/h. Ciśnienie będzie niskie – 1005 hPa. Na termetrach od 8 stopni w Białymstoku, do 10-11 na zachodzie.

W niedzielę pogoda się poprawi, a to za sprawą wyżu. Ciśnienie wyniesie 1031 hPa. W centrum i na południu będzie dużo słońca. Temperatura wyniesie od 9 stopni na wschodzie, do 12 na dolnym Śląsku.

W poniedziałek możemy się spodziewać jeszcze więcej słońca. Będzie również nieco cieplej, szczególnie na Dolnym Śląsku, gdzie termometry wskażą 14 stopni.

We wtorek pojawi się niewielkie zachmurzenie. Temperatura wyniesie od 11 stopni na wschodzie, do 15 na północnym-zachodzie.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy