Prognoza pogody

Fot. Pixabay/jplenio

Najbliższe dni zapowiadają się pogodnie, chociaż będą nam towarzyszyły przelotne deszcze, głównie na Pomorzu. Bliżej środka tygodnia możliwe znaczne ocieplenie, szczególnie na Dolnym Śląsku.

Noc, jak na tę porę roku, zapowiada się dość ciepło. W Koszalinie oraz Gdańsku termometry nie powinny wskazać mniej niż 9 stopni. Najchłodniej będzie w Zielonej Górze. Tam temperatura spadnie do 4 stopni. Na Pobrzeżu Koszalińskim, Warmii i Mazurach oraz w Małopolsce pojawią się przelotne opady.

Niedziela będzie pogodna w przeważającej części kraju. Przelotne deszcze mogą pojawić się Pomorzu. Na termometrach od 10 stopni na wschodzie, do 12 na zachodzie i północy.

W poniedziałek zacznie się ocieplać, szczególnie na południowym zachodzie. Termometry wskażą od 10 stopni na północnym-wschodzie, do 14 na Dolnym Śląsku.

We wtorek możemy się spodziewać opadów deszczu na Pomorzu i Podkarpaciu. Na Dolnym Śląsku dalej będzie się ocieplać. We Wrocławiu możemy się spodziewać 15 stopni. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie. Tam termometry pokażą 8 stopni.

W środę będzie jeszcze nieco cieplej. Temperatura wyniesie od 13 stopni na północnym-wschodzie, do 18 na południowym-zachodzie. Na północy oraz w centrum możliwe przelotne opady.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy