Prof. Zybertowicz: W mediach mamy festiwal b. oficerów WSI

Artykuł
Telewizja Republika

- Mamy obecnie w mediach reżimowych festiwal ludzi związanych z WSI i zupełnie zadziwiającą postawę dziennikarzy, którzy z wytrwałością nietypową dla III RP pompują propagandowe hasło: "rozliczyć Macierewicza!" - powiedział w Telewizji Republika prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog z toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

- W mediach głównego nurtu następuje obecnie coś, co można określić jako odradzanie WSI jako siły patriotycznej - powiedział Zybertowicz.

Zdaniem socjologa proces ten świadczy o kryzysie układu rządzącego i samego Donalda Tuska. - Oto Tusk i jego otoczenie sięgają po środowisko, co do którego jakości mieli ogromne wątpliwości jeszcze 10 lat temu - mówił.

Ponadto prof. Zybertowicz jest zdania, że ów "festiwal ludzi WSI" to również przejaw słabości samego środowiska Wojskowych Służb Informacyjnych. - Są słabi, bo gdyby było inaczej, po cichu, pociągając za odpowiednie sznurki, zmusiliby prokuraturę do postawienia Macierewicza i innych likwidatorów WSI przed sądem. Cała maszynka WSI stała się bezradna. Tacy ludzie, jak Makowski, muszą w mediach zużywać swoją twarz, muszą zrzucać aurę tajemniczości - tłumaczył.

- WSI już nie jest siecią kontrolującą nasze państwo. Macierewicz przetrącił tym ludziom kręgosłupy - dodał.

Zybertowicz zwrócił w tym względzie uwagę na zasługi mediów niezależnych. - Dzięki tym mediom prokuratorzy i sędziowie przestają być ulegli - mówił.

W kwestii dziennikarzy, którzy zapraszają do wywiadów i programów b. funkcjonariuszy WSI, Zybertowicz wypowiedział się w następujących słowach: "Propagandyści z TVN, Telewizji Publicznej, radia TOK FM sami już tyle razy powtórzyli te kłamstwa na temat Macierewicza, że sami w nie uwierzyli".

- Młode pokolenie nie kupuje tej ściemy - powiedział.

Socjolog zaapelował do widzów i środowiska dziennikarskiego: "Przypomnijcie sobie, kto co mówił o Macierewiczu i przeczytajcie potem "Resortowe dzieci. Media"".

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy