Prof. Andrzej Nowak mówi wprost: „Rządy Tuska to rzeczywistość zdrady”!

Portal TV Republika, wch 12-06-2024, 15:00
Biały Kruk

Podczas ostatnich krakowskich Targów Dobrej Książki, prof. Andrzej Nowak, najwybitniejszy współczesny specjalista z zakresu historii Rosji, a także m. in. autor monumentalnych "Dziejów Polski", wygłosił wykład, w którym na szerokim historycznym tle pokazał, w istocie haniebną, godzącą w fundamentalne interesy Rzeczypospolitej politykę, prowadzoną wobec Rosji przez obecnego premiera i jego ministra spraw zagranicznych.

Wykład ukazuje bezkarność polskich zdrajców na przestrzeni wieków, począwszy od niesławnej pamięci podkanclerzego Hieronima Radziejowskiego. Na tym tle rządy Donalda Tuska z lat 2007-2015 (choć osobiście przez niego sprawowane o rok krócej, co było zapewne zapłatą za uległą politykę tak wobec Berlina jak i Moskwy, budujących wtedy sojusz, mający ogarnąć żelaznym energetycznym uściskiem lwią część Europy), jawią się jako kontynuacja najgorszych wzorców, po jakie moglibyśmy sięgnąć w naszych narodowych dziejach.

Analizując politykę aktualnego premiera, na nowo podjętą po objęciu przez niego funkcji premiera w grudniu 2023 r., prof. Andrzej Nowak zwraca uwagę na kluczowe fakty i dokumenty, dowodzące niezbicie, że niezmiennym celem ponownie rządzącego polską polityką zagraniczną duetu Tusk-Sikorski jest osłabienie więzi ze Stanami Zjednoczonymi, czyli kluczowym gwarantem bezpieczeństwa nie tylko Polski, lecz całej Europy Środkowo-Wschodniej.

Źródło: Biały Kruk

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy