Problem z wakacjami kredytowymi? Rzecznik Finansowy uruchomił infolinię

Artykuł
canva.com

Za pośrednictwem specjalnej infolinii lub maila każdy może zgłosić problemy i nieprawidłowości dotyczące realizacji przez banki wniosków o wakacje kredytowe. Można też skorzystać z porady eksperta.

Od 28 lipca do 4 sierpnia w godzinach od 9 do 14 dyżur pełnić mają eksperci z zakresu problematyki wakacji kredytowych. Po 4 sierpnia infolinia będzie natomiast działać od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 12. Zainteresowani poradą będą mogli uzyskać wsparcie od eksperta również drogą mailową, pisząc pod adres[email protected]. Numer infolinii to 22 333 73 35. Dyżury będą pełnić eksperci, do których można będzie zwrócić się z pytaniem lub zgłosić problem.

Ustawa o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom, wprowadzająca wakacje kredytowe, wchodzi w życie w piątek 29 lipca. Chodzi o możliwość zawieszenia spłaty raty kredytu hipotecznego w złotych łącznie na 8 miesięcy w tym i przyszłym roku. Mogą to być dwie raty w okresie 1 sierpnia – 30 września br.; 2 raty w okresie 1 października – 31 grudnia br. oraz 4 raty w 2023 roku – po jednej racie w każdym z kwartałów.

Zgodnie z ustawą, od piątku będzie można złożyć wniosek o zawieszenie spłaty kredytu w formie papierowej albo elektronicznej, w tym za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy