Prezydent nie ma wątpliwości: W gospodarce poczyniliśmy wielki postęp!

Artykuł
Telewizja Republika

Przeniesienie przez FTSE Russell Polski do grupy krajów rozwiniętych pokazuje, jak wielki postęp poczyniliśmy w ciągu ostatnich 29 lat, a zwłaszcza w ciągu tych ostatnich trzech lat - ocenił prezydent Andrzej Duda w trakcie otwarcia ekspozycji Polskiej Wystawy Gospodarczej.

Prezydent otworzył w piątek w Warszawie ekspozycję w ramach Polskiej Wystawy Gospodarczej. Pokazywane są na niej osiągnięcia polskiej gospodarki w ciągu ostatnich 100 lat. Celem wystawy jest propagowanie patriotyzmu gospodarczego.

 

"W ostatnich dniach jedna z wielkich światowych agencji ratingowych, agencji indeksacyjnych, FTSE Russell, w swoich indeksach przeniosła nasz kraj, Polskę, z indeksów krajów rozwijających się do indeksu 25 krajów rozwiniętych" - przypomniał prezydent. Jak dodał, taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy od dziesięciu lat.

 

"To pokazuje, jak wielki postęp poczyniliśmy w ciągu ostatnich 29 lat, a zwłaszcza w ciągu tych ostatnich trzech lat, kiedy prowadzimy tak silną i zdecydowaną politykę, ukierunkowaną na polską gospodarkę, na konkurencyjność polskiej gospodarki, na pilnowanie polskiego budżetu i na to, aby polska gospodarka nabierała tempa" - zaznaczył prezydent.

Źródło: Telewizja Republika, media

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy