Prezydent mianował nowych ministrów

Artykuł
Prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje ministerialne nowym członkom rządu
screenshot/Facebook/Kancelaria Prezydenta

Prezydent Andrzej Duda, na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego, wręczył nominacje ministerialne nowym członkom rządu. Głowa państwa polskiego podziękowała jednocześnie ustępującym ministrom za wypełnioną służbę. „Chcę podkreślić, że oceniam ją bardzo wysoko” - powiedział prezydent.

Prezydent życzył również nowym ministrom owocnej pracy. „Jesteście darzeni wielkim zaufaniem i cieszycie się moim wielkim zaufaniem. Wierzę, że obowiązki, których się podjęliście, wypełnicie jak najlepiej” - powiedział Duda.

Przypomniał również, że „Pałac Prezydencki” jest dla ministrów „zawsze otwarty. Wierzę głęboko, że właśnie wspólnym działaniem przyczyniamy się najlepiej do tego, by ludziom w Polsce żyło się lepiej” - podkreślił prezydent.

Na stanowisko ministra rolnictwa prezydent mianował Henryka Kowalczyka, z kolei tekę ministra klimatu i środowiska objęła Anna Moskwa, Piotr Nowak przejmie resor rozwoju i technologii, zaś Kamil Bortniczuk zostanie nowym ministrem sportu i turystyki. Dotychczasowy minister rolnictwa Grzegorz Puda zajmie się natomiast funduszami i polityką regionalną.

Źródło: Facebook/Kancelaria Prezydenta

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy