Prezydent i premier wspominają Krzysztofa Pendereckiego

Artykuł
/ Photographer Krzysztof Wójcik / Public domain

29 marca nad ranem zmarł polski kompozytor Krzysztof Penderecki. O śmierci artysty poinformowało Radio Kraków powołując się na rodzinę zmarłego. Miał 86 lat. Kompozytora wspominają m.in. premier Morawiecki oraz prezydent Duda.

Krzysztof Penderecki, wybitny twórca, jeden z najbardziej znanych i cenionych na świecie polskich kompozytorów, zmarł w niedzielę po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 86 lat.

 

"Krzysztof Penderecki całe swoje życie podporządkował temu, co najbardziej kochał - muzyce. Jego kompozycje doceniali najwięksi współczesnej kultury, jego dzieła trafiały do najlepszych produkcji filmowych. Niech spoczywa w pokoju" - napisał w niedzielę na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

"Odszedł Maestro Krzysztof Penderecki. Swoją twórczością wyznaczył całą epokę w kulturze polskiej i światowej. W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej wybrzmiało jego monumentalne dzieło +Polskie Requiem+. Był to jeden z ostatnich publicznych występów wielkiego kompozytora. RiP" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Źródło: Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy