Prezydent RP otworzył Kongres 590. Co powiedział Andrzej Duda? [wideo]

Tomasz Domański 22-06-2022, 12:45
Artykuł
Telewizja Republika

Jako Polska jesteśmy w absolutnej czołówce, jeżeli chodzi o wykorzystanie funduszy europejskich na cele polityki spójności - powiedział prezydent Andrzej Duda, otwierając w Warszawie 7. edycję Kongresu 590. Dodał, że kongres powstał w 2015 r., by pomóc ożywić polską gospodarkę.

"Staliśmy się jakiś czas temu wszyscy członkami UE, otrzymaliśmy z UE fundusze spójności po to, by móc gonić szybciej, po to by wyrównać rozwój przede wszystkim infrastrukturalny" - podkreślił Duda. Dodał, że te środki służyły także stworzeniu przyjaznych warunków do prowadzenia biznesu.

"Szczycimy się my jako Polska, że na przestrzeni tych ostatnich dziesięcioleci, przede wszystkim ostatniego dwudziestolecia jesteśmy w absolutnej czołówce, jeżeli chodzi o wykorzystanie funduszy europejskich na cele polityki spójności" - podkreślił prezydent.

Prezydent mówił, że celem Kongresu 590 od początku była odpowiedź na pytanie jak ożywić polską gospodarkę, pokazać Polskę jako atrakcyjny kraj do inwestowania i jak uzyskać polityką a ambicjami rozwojowymi ludźmi biznesu. Duda zwrócił uwagę, że liczba 590 w nazwie kongresu odnosi się do pierwszych cyfr kodu produktów wyprodukowanych w Polsce.

Dodał, że kolejną ideą wprowadzoną w życie była współpraca w ramach Trójmorza m.in. na rzecz rozwoju infrastruktury w osi Północ-Południe. Duda mówił, że państwa będące za Żelazną Kurtyną, w tym Polska, marzyły aby pod względem rozwoju i stopy życiowej dogonić Europę Zachodnią.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy