Prezydent RP dziękuje żołnierzom wszystkich Rodzajów Sił Zbrojnych [wideo]

Tomasz Domański 15-08-2022, 12:54
Telewizja Republika

"Życzę wam, aby Polska zawsze była bezpieczna, aby nie trzeba było stawać z bronią w ręku (...) Niech żyje polski żołnierz, niech żyje wolna, niepodległa suwerenna Polska. Cześć i Chwała Bohaterom!", powiedział Prezydent RP Podczas przemówienia z okazji Święta Wojska Polskiego. Wcześniej wręczył nominacje generalskie. Na pierwszy stopień prezydent mianował ośmiu pułkowników, podpisał jedną nominację na stopień generała dywizji, a dwóch oficerów awansował do stopnia generała broni.

Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w czasie obchodów Święta Wojska Polskiego w 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Zwracając się do żołnierzy i funkcjonariuszy, przypomniał ich służbę na granicy z Białorusią.

"Dzięki postawie polskich żołnierzy i funkcjonariuszy, dzięki waszej postawie, pokazaliśmy tę determinację całemu światu, broniąc polskiej granicy, broniąc granicy Unii Europejskiej, broniąc granicy strefy Schengen, mimo różnego rodzaju ataków, różnych durniów i zdrajców, różnych ludzi nieodpowiedzialnych - polski żołnierz stanął na wysokości zadania, wytrzymał" - zaznaczył prezydent. Podziękował za to "z całego serca."

"Kto wie, jakie byłyby następstwa tego hybrydowego ataku realizowanego przez reżim białoruski we współpracy bez wątpienia z Moskwą, gdyby nie wasza postawa, gdyby nie bohaterstwo polskich funkcjonariuszy i żołnierzy". zaznaczył Andrzej Duda.

Podkreślił, że żołnierze na granicy z Białorusią służyli w bardzo trudnych warunkach. "Widziałem to na własne oczy, dziękuję za to wielkie poczucie odpowiedzialności za sprawy RP".|

Pełne przemówienie Prezydenta RP Andrzeja Dudy w oknie poniżej. Polecamy!

Źródło: Telewizja Republika/PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy