Prezydent Duda po konferencji z Bidenem: Zwołam Radę Bezpieczeństwa Narodowego

Artykuł
Fot. Twitter

- Podczas rozmowy z prezydentem USA reprezentowaliśmy nie tylko OECD, której przewodzimy, ale także państwa naszej części Europy. Dyskutowaliśmy sytuację wokół Ukrainy, ale i całej wschodniej flanki NATO. Możemy śmiało mówić o jedności Sojuszu Północnoatlantyckiego - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Zakończyły się konsultacje z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy oraz przywódców: USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch, Unii Europejskiej i NATO - podało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Wideokonferencja zakończyła się po 80 minutach rozmów - podał Biały Dom. Jak przekazała administracja Bidena, wirtualne spotkanie zaczęło się o 21:05, a skończyło o 22:25 (czasu polskiego). Prezydent Duda zastrzegł, że spotkanie miało charakter niejawny, w związku z tym nie może ujawnić szczegółów jego przebiegu.

Prezydent Duda przekazał, że każdy z uczestników spotkania zabierał głos. Rozmawiano o możliwych scenariuszach i działaniach, które państwa Sojuszu mogą podjąć, gdyby doszło do agresji.

- W najbliższych dniach będę chciał podzielić się obrazem sytuacji, który powstaje z dotychczasowych rozmów z najważniejszymi uczestnikami polskiej sceny politycznej. Chcę, aby w piątek odbyła się Rada Bezpieczeństwa Narodowego - powiedział prezydent.

- Chcę podkreślić jedność Sojuszu Północnoatlantyckiego. Nie ma w tej chwili sojusznika, który wyłamywałby się z solidarności wobec Ukrainy, wobec pozostałej części NATO - dodał.

Andrzej Duda zapewnił, że nic nie wskazuje na to, aby Polska w tym momencie znajdowała się w jakimkolwiek niebezpieczeństwie.

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy