Prezydent Duda o Krajowej Sieci Onkologicznej: to dla nas priorytet
"W ciągu sześciu miesięcy ruszy w Polsce Krajowa Sieć Onkologiczna. Jest to dla nas priorytetowe działanie, gdyż choroby onkologiczne są w Polsce drugą przyczyną zgonów, po chorobach układu krążenia" - powiedział dzisiaj na specjalnej konferencji prezydent Andrzej Duda.
"Czynniki cywilizacyjne, niewłaściwa dieta, brak ruchu to czynniki sprzyjające chorobom onkologicznym. W Polsce mamy 200 tys. zachorowań rocznie. Walka z chorobami onkologicznymi jest dla nas priorytetem, dlatego też powstała ustawa o krajowej sieci onkologicznej. Chodzi nam o systemowe rozwiązania w skali całego kraju, które będą gwarantować szybką diagnostykę, szybkie leczenie, rehabilitację i powrót do normalności" - dodał prezydent.
Cały materiał w oknie poniżej. Polecamy!
Najnowsze
Imigrant zgwałcił wielokrotnie 12-latkę z autyzmem i molestował 9-latkę
Rekord temperatury w Niemczech. Odwołane pociągi, popękała autostrada
"Nagle źle się poczuł i stracił przytomność". Nie żyje 50-letni Polak, który zasłabł podczas pracy na plantacji