Prezydent Czech proponuje Polsce pomoc wojskową. „Razem damy radę!”

Artykuł
Fot. flickr/U.S. Army Europe

Prezydent Czech Milosz Zeman zaproponował Andrzejowi Dudzie wysłanie na granicę polsko-białoruską czeskich żołnierzy. „Razem damy radę” - napisał Zeman.

„Bardzo uważnie śledzę sytuację na granicy polsko-białoruskiej, która wynika ze złych intencji tych, którzy nie wahają się wykorzystywać nieszczęścia innych dla własnych korzyści - jako prezydent Republiki (Czeskiej) i Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych, a także jako obywatel, Wasz sąsiad i sojusznik” - napisał Zeman w liście skierowanym do Andrzeja Dudy, który został opublikowany we wtorek przez jego kancelarię.

Stwierdził, że kraje UE i NATO powinny pomagać Polsce, bo ta chroni nie tylko własnej granicy, ale również granicy UE i NATO.

„Armia Republiki Czeskiej jest gotowa, w przypadku zainteresowania i spełnienia warunków prawnych, do wysłania wojsk do pomocy w obronie granicy Rzeczypospolitej Polskiej. Żołnierze gotowi są do natychmiastowej dyslokacji” - napisał Zeman.

„Zadbam o to, by Republika Czeska wypełniła swoje zobowiązania sojusznicze w obronie naszego wspólnego bezpieczeństwa” - podkreślił.

List zakończył przyjętym w Czechach w kontekście pandemii koronawirusa hasłem: „Razem damy radę!”.

Źródło: wnp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy