Prezydent Andrzej Duda spotkał się przedstawicielami Partii Republikańskiej

Artykuł
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami Partii Republikańskiej
Fot. prezydent.pl

Plany działań Partii Republikańskiej w ramach Zjednoczonej Prawicy i współpracy z prezydentem w zakresie projektów legislacyjnych były tematem poniedziałkowego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z kierownictwem ugrupowania, w tym prezesem Adamem Bielanem - poinformowała prezydencka kancelaria.

W spotkaniu wzięli udział również m.in. wiceszef Ministerstwa Aktywów Państwowych Karol Rabenda, posłowie: Kamil Bortniczuk i Jacek Żalek. „Tematem rozmowy były plany działań Partii Republikańskiej w ramach koalicji Zjednoczonej Prawicy i współpraca z prezydentem w zakresie projektów legislacyjnych” - poinformowała Kancelaria Prezydenta na stronie internetowej.

Obecnie w rządzie Partię Republikańską reprezentują Michał Cieślak, który od jesieni 2020 r. jest ministrem – członkiem Rady Ministrów odpowiedzialnym za sprawy samorządów oraz Jacek Żalek – wiceminister w resorcie ds. funduszy i polityki regionalnej. Jak wcześniej poinformował Adam Bielan, do rządu ma wejść również Kamil Bortniczuk, który obejmie tekę ministra sportu.

Źródło: prezydent.pl/polsatnews.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy