Prezes PiS oddał hołd śp. Mateuszowi Sitkowi
Dziś Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wraz z przedstawicielami swojej partii odwiedził grób żołnierza śp. sierżanta Mateusza Sitka, który poległ broniąc granicy Rzeczypospolitej. Wspólnie oddali hołd dzielnemu obrońcy polskiej granicy.
Śp. Mateusz Sitek z 1 Warszawskiej Brygady Pancernej został raniony nożem 28 maja na granicy z Białorusią i zmarł 6 czerwca w Warszawie. Żołnierz został zaatakowany na odcinku granicy w okolicach Dubicz Cerkiewnych (woj. podlaskie) przez jednego z mężczyzn, którzy w grupie próbowali sforsować stalową zaporę. Gdy żołnierz używając tarczy ochronnej blokował wyłom w stalowej zaporze na granicy, sprawca ugodził go nożem w klatkę piersiową. Nóż utkwił w ciele żołnierza. W stronę rannego i udzielającej mu pomocy funkcjonariuszki Straży Granicznej rzucano gałęzie i kamienie.
Dziś grób śp. sierżanta Sitka odwiedzili przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, w tym prezes Jarosław Kaczyński. Wspólnie złożyli kwiaty na grobie żołnierza i oddali hołd dzielnemu obrońcy polskiej granicy.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński, Przewodniczący KP PiS @mblaszczak oraz przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości złożyli kwiaty na grobie śp. sierżanta Mateusza Sitka. 🇵🇱 pic.twitter.com/pEIFUz7gFS
— Prawo i Sprawiedliwość (@pisorgpl) June 23, 2024
Najnowsze
Ujawniono plan kontrofensywy NATO jeśli Rosja uderzy na Sojusz Północnoatlantycki
Kolejne bestialstwo wobec zwierzęcia. Ciągnęła psa przywiązanego do auta
Głuchołazy podtopione po rozlaniu się potoku. IMGW ostrzega przed ulewami