Prezes NBP dla „GP”: Tuskowi obiecano stołek za wepchnięcie nas w euro

redakcja 14-08-2022, 08:59
Artykuł
Piotr Malecki, NBP CCA-SA 2.0 via Wikipedia Commons/canva.com

"Zadanie wyznaczone przez Brukselę dla Tuska to nie tylko obalenie przez niego istniejącego w Polsce rządu i wprowadzenie naszego kraju na kurs do strefy euro. Po zrealizowaniu tych zadań Tusk ma wrócić do Brukseli, zostać szefem Komisji Europejskiej i realizować przyspieszoną budowę państwa europejskiego" – mówił w rozmowie z „Gazetą Polską” prof. Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego.

"W Bazylei, gdzie odbywają się co dwa miesiące regularne spotkanie banków centralnych, głównie rozmawia się na temat sytuacji finansowej na świecie. Oczywiście, podobnie jak przy okazji spotkań innych gremiów, w kuluarach dyskutuje się też o polityce międzynarodowej.

I od jakiegoś roku mówi się, że zadanie wyznaczone przez Brukselę dla Tuska to nie tylko obalenie przez niego istniejącego w Polsce rządu i wprowadzenie naszego kraju na kurs do strefy euro. Po zrealizowaniu tych zadań Tusk ma wrócić do Brukseli, zostać szefem Komisji Europejskiej i realizować przyspieszoną budowę państwa europejskiego. 

Rozważane są tylko kandydatury Tuska i Kristaliny Georgiewej, szefowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego, jako reprezentantów Europy Centralnej"
- powiedział „Gazecie Polskiej” prof. Adam Glapiński.

Pełna treść rozmowy Tomasza Sakiewicza z prezesem NBP już w najbliższym numerze "Gazety Polskiej", dostępnym w sprzedaży od 17 sierpnia

Źródło: Gazeta Polska, niezależna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy