Prezes Kaczyński zapewnia: Polska pozostanie wyspą wolności!

Artykuł
Telewizja Republika

- Ostatnio w PE zapadła decyzja, która godzi w wolność. PO nie tak dawno mówiła, że są temu przeciwni, a w istocie była za - powiedział prezes Jarosław Kaczyński o ACTA 2.

– Wolność to szczególne pojęcie, którego treścią jest wartość, która leży w centrum kultury europejskiej wyrosłej z chrześcijaństwa, w centrum naszej kultury. To wartość, która określa sens naszej historii - mówił prezes Jarosław Kaczyński. 

– Droga wolności, która idzie przez świat miała różne punkty kulminacyjne, jak ten, którym było powstanie Solidarności - ruchu ku wolności, z którego możemy być dumni - dodał. 

– Wolność to prawo jednostki, grup społecznych do działania. To także wolność narodów. My Polacy wiemy, jak bardzo jest to ważne - kontynuował prezes. 

– W państwie demokratycznym musi być zapewniona wolność - wolność słowa, działania, możliwość wpływu obywateli na władzę - podkreślił polityk. 

–  Wolność powinna być także zapewniona w życiu codziennym, a człowiek, który żyje w biedzie i patrzy na biedę swojej rodziny, wolny nie jest - mówił prezes Kaczyński. 

– Wolność to szczególne pojęcie, to prawo jednostki do działania i prawo narodu do suwerennego Państwa - powiedział. 

– Prawo w nowoczesnym państwie musi być jasne, przejrzyste i równe dla wszystkich - dodał. 

- Ostatnio w PE zapadła decyzja, która godzi w wolność. PO nie tak dawno mówiła, że są temu przeciwni, a w istocie była za - stwierdził. -

 

– PiS dokona tego typu implementacji, że wolność zostanie zachowana - podkreślił polityk. 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy