Premier przyjął trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19
Razem z Radą Medyczną dyskutowaliśmy o tym, aby przyśpieszyć przyjęcie trzeciej dawki, bo jej przyjęcie wzmacnia odporność, możliwości organizmu w zwalczaniu COVID19. Dziś wystarczy mieć eskierowanie i 18 lat – mówił premier Morawiecki przed przyjęciem szczepienia.
– Zbliżają się święta Bożego Narodzenia – to szczególny czas, to drugie święta w cieniu COVID-19. Zwalczmy go razem, zwalczmy go przez szczepionki, ale także poprzez przestrzeganie wszystkich rygorów sanitarnych – dodał szef rządu.
– Dziś możemy uniknąć najstraszliwszych scenariuszy, pytań, chcemy, żeby IV fala jak najszybciej odeszła. Od odporności zbiorowej zależy to, czy będziemy w stanie uniknąć kolejnej fali – kontynuował.
Premier zachęcił do tego, aby korzystać z możliwości szczepień, abyśmy wszyscy zabezpieczyli się przez COVID-19.
Najnowsze
Odbudowa Ukrainy bez Prezydenta RP? „To niezrozumiałe, powinniśmy pokazać jedność”
Tuskowej minister nie pasuje tempo przyznawania medali dla seniorów. Jest odpowiedź
Jest propozycja dwóch lokalizacji stałej bazy wojskowej USA w Polsce. Co z jej kosztem?