Premier: od 2022 r. prawie 9 mln obywateli przestanie płacić PIT

Artykuł
Fot. pixabay.com/ stevepb

Już od 2022 r. prawie 9 mln obywateli przestanie płacić PIT- wskazał we wtorek premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się ustawy zmian podatkowych przewidzianych w Polskim Ładzie, którą podpisał prezydenta Andrzej Duda.

"Polski Ład to plan rozwoju na długie lata. Po okresie pandemii potrzebujemy nowych, sprawiedliwych rozwiązań. Dlatego rząd wprowadza historyczną obniżkę podatków, na której skorzystają miliony Obywateli. Już od 2022 r. prawie 9 mln obywateli przestanie płacić PIT" - napisał we wtorek premier na Facebooku.

"To ważne i potrzebne zmiany w realizacji naszego planu budowy nowoczesnego i solidarnego państwa dobrobytu" - wskazał. Zaznaczył, że te i inne zamierzenia nie byłyby możliwe gdyby nie współpraca rządu z prezydentem Andrzejem Dudą.

Jak poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta RP prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianach podatkowych przewidzianych w Polskim Ładzie Zgodnie z nią kwota wolna od podatku w PIT wzrośnie do 30 tys. zł, a opodatkowane stawką 32 proc. będą dochody powyżej 120 tys. zł.

Źródło: Facebook

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy