Premier Morawiecki podał datę swojego expose [WIDEO]

Portal TV Republika, wch 29-11-2023, 18:00
domena publiczna

Powiedziałem, że chciałbym, aby było to 11 grudnia, pan marszałek Sejmu się z tym zgodził, wyznaczyliśmy godzinę 10 - powiedział w Sejmie premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z marszałkiem Sejmu.

"Rozmawialiśmy o tym, kiedy będzie moje expose, kiedy będzie przedstawiony cały program naszego rządu na kolejne 4 lata" - powiedział szef rządu podczas konferencji prasowej w Sejmie.

"Powiedziałem, że chciałbym, aby było to 11 grudnia, pan marszałek Sejmu się z tym zgodził, wyznaczyliśmy godzinę, a więc tutaj też ten harmonogram jest też bardzo dobrze znany i to też zostało ustalone". Dopytywany przez dziennikarzy o godzinę expose, premier przekazał, że odbędzie się ono o godzinie 10.

Wcześniej Morawiecki zwracał się do Hołowni o spotkanie w celu omówienia trzech spraw, którymi - jego zdaniem - niezwłocznie powinni zająć się posłowie, a więc: przedłużenie 0 proc. VAT na żywność, przedłużenie wakacji kredytowych i zamrożenie cen energii.

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda powołał Mateusza Morawieckiego na Prezesa Rady Ministrów; powołał także nowy rząd premiera Morawieckiego.

We wtorek rzecznik rządu Piotr Müller na antenie Polsat News mówił, że expose premiera Mateusza Morawieckiego przedstawione zostanie najpewniej 11 grudnia.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy