Premier Morawiecki: Polacy nie odczują działań polityków Platformy

Artykuł
Premier Morawiecki zrobi wszystko, aby pieniądze trafiły do Polski
Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

- Zrobię wszystko, by Polacy nie odczuli negatywnych skutków wniosków europosłów Platformy Obywatelskiej o zablokowanie środków należnych Polsce-zadeklarował premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu we wpisie w mediach społecznościowych podkreśla, że podczas Rady Europejskiej w Brukseli, która odbyła się w czwartek i piątek rozmawiał z większością przywódców państw. - Mogę zapewnić, że zrobię wszystko, by Polacy nie odczuli negatywnych skutków wniosków europosłów Platformy Obywatelskiej o zablokowanie środków należnych Polsce-napisał Morawiecki.

W czwartek PE przyjął rezolucję, w której głęboko ubolewa nad decyzją polskiego TK z 7 października, określając ją-jako atak na europejską wspólnotę wartości i prawa jako całość i twierdząc, że Trybunał nie ma mocy prawnej i został przekształcony-w narzędzie legalizacji bezprawnych działań władz.

W rezolucji, która ma charakter niewiążący i została przyjęta 502 głosami, przy 153 przeciw i 16 wstrzymujących się, PE żąda m.in., aby pieniądze podatników UE nie były przekazywane rządom, które-rażąco, celowo i systematycznie podważają wartości europejskie, oraz wzywa Komisję Europejską i Radę Europejską do działania.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy