Premier Mateusz Morawiecki: Jesteśmy gotowi na nowelizację konstytucji

Artykuł
Fot. Flickr/Ministerstwo Rozwoju

– Jesteśmy gotowi do dyskusji i do nowelizacji konstytucji – powiedział premier Mateusz Morawiecki pytany, czy PiS zamierza rozmawiać z Donaldem Tuskiem o propozycji zmiany ustawy zasadniczej. Dodał, że Polska jest suwerennym, wolnym, niepodległym krajem w UE i tego nie damy sobie odebrać.

Premier był podczas wczorajszej sesji Q&A pytany, czy PiS zamierza rozmawiać z liderem PO Donaldem Tuskiem o zmianie konstytucji.

– Co do nowelizacji konstytucji - jesteśmy gotowi do takiej nowelizacji, jednocześnie gwarantującej suwerenność Polski w jeszcze dalej posuniętym wymiarze, ponieważ niektórzy - ci zwłaszcza, którzy chcą pominąć role polskiej konstytucji, jak gdyby zapominają, jaką wartością jest nasza suwerenność – odpowiedział.

– Dlatego jesteśmy gotowi do takiej dyskusji jednocześnie wskazując, że Polska jest suwerennym, wolnym, niepodległym krajem w UE i to ogromna wartość, której na pewno nie chcemy dać sobie odebrać – dodał premier.

– Zresztą słyszymy coraz częściej z Europy Zachodniej, że Europa wtedy ma szanse przetrwać i być mocniejsza, jeśli będzie Europą ojczyzn i będzie się opierała o suwerenne państwa członkowskie – dodał premier.

Źródło: Facebook, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy