Prawie 65 proc. chce małżeństw jednopłciowych. Referendum w Szwajcarii

Artykuł
Homoseksualne małżeństwa będą miały prawo adoptowania dzieci
Fot. pixabay.com / LollipopPhotographyUK

W niedzielę 64,1 proc. Szwajcarów opowiedziało się w referendum za umożliwieniem zawierania małżeństw cywilnych parom tej samej płci. Homoseksualne małżeństwa będą miały prawo adoptowania dzieci, a cudzoziemscy małżonkowie Szwajcarów łatwiejszą drogę do uzyskania obywatelstwa.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi” – przekazała agencji Reutera Antonia Hauswirth z narodowego komitetu kampanii „Małżeństwo dla wszystkich”.

Rozczarowania nie kryła Monika Ruegger, posłanka z prawicowej Szwajcarskiej Partii Ludowej i członkini komitetu „Nie dla małżeństw dla wszystkich”, która opisała wyniki referendum jako „czarny dzień dla dobra dzieci”.

„Głosowałam przeciwko, ponieważ dzieci powinny mieć tatę i mamę” – powiedziała agencji AP jedna z kobiet biorących udział w referendum w Genewie.

„Myślę, że dla dzieci ważne jest, by były kochane i szanowane, a są dzieci wychowywane przez pary heteroseksualne, które nie są ani kochane, ani szanowane” – cytuje Associated Press głos innego wyborcy, który zdecydował się poprzeć propozycję.

Źródło: Reuters / AP / wnp / PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy