Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Polska daje przykład innym

Artykuł
Олена Зеленська

Nasi sąsiedzi z Ukrainy, których kraj niszczą rosyjscy orkowie doceniają to, jak zachowują się Polacy. „Dziękuję, Polsko! To, co robicie dla nas, to więcej niż pomoc” - powiedziała Pierwsza Dama Ukrainy Ołena Zełenska w rozmowie z Pierwszą Damą RP Agatą Kornhauser-Dudą podczas łączenia internetowego.

Ołena Zełenska podziękowała za wsparcie Polski dla uchodźców z Ukrainy. „Na Ukrainie mawia się: wybieraj nie dom, a sąsiada. W przypadku krajów jest to niestety niemożliwe, ale jakże poszczęściło się Ukrainie z Polską!” - napisała Zełenska. Ukraińska pierwsza dama opisała w nim rozmowę z małżonką prezydenta RP Agatą Kornhauser-Dudą na temat polskiej pomocy dla uchodźców z Ukrainy.

„Polska nie tylko przyjęła najwięcej naszych uchodźców (ponad 3 miliony, to jakby przyjechały trzy miasta), ale też przyznała im prawo do leczenia i edukacji. W szkołach polskich jest już ponad 200 tysięcy naszych uczniów” - dodała Pierwsza Dama Ukrainy. Przypomniała także, że dzięki współpracy z Polską wywiezione zostały za granicę ukraińskie dzieci ze schorzeniami onkologicznymi.
„Z powodu agresji rosyjskiej Ukraińcy, mali i dorośli, odczuwają prawdziwy lęk i aby przezwyciężyć traumę, potrzebne są nam najlepsze światowe praktyki psychologiczne. Zapraszam wszystkie pierwsze damy, by dzieliły się doświadczeniem swoich krajów” - napisała małżonka prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.„Dziękuję, Polsko! To, co robicie dla nas, to więcej niż pomoc. Z takimi przyjaciółmi na pewno zwyciężymy!” – zakończyła Zełenska.

 

Źródło: facebook.com/olenazelenska.official

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy