Prawda wyszła na jaw. Warszawa tylko dla elity. Taką wizję ma PO [wideo]

Tomasz Domański 07-10-2022, 12:07
Telewizja Republika

"Kraków chce wprowadzić strefę zakazu wjazdu do ścisłego centrum dla starych samochodów. Czy taka strefa będzie w Warszawie?" - pytał w programie "Polska na dzień dobry" prowadzący audycję Aleksander Wierzejski. "Panie redaktorze, jeżeli chodzi o diesle powyżej 10 lat, to oczywiście będę głosował za tym", stwierdził radny Platformy Obywatelskiej Paweł Lech. "Jadąc za takim samochodem, czuję się, jakbym był, w jakiejś komorze z bardzo brudnym powietrzem", dodał.

- To skandal! - ocenił Wierzejski. "Pan nigdy nie jechał za takim samochodem"? - drążył Lech. "Ci biedacy zatruwają powietrze radnym Platformy Obywatelskiej", wtrącił dziennikarz. "Samochody powyżej 10 lat no niestety..." - uznał radny.

"Pozamykaliście ulice od Wisły aż do Jana Pawła II albo pozwężaliście", powiedział dołączający do dyskusji radny Filip Frąckowiak z PiS.

"Utworzyliście tzw. Plac Pięciu Rogów kompletnie bez sensu. Nie ma żadnej tradycji w Warszawie, żeby to miejsce kiedykolwiek było jakimś placem, targiem. Zwęziliście Marszałkowską pomiędzy Królewską a rondem Dmowskiego - korki gigantyczne. Planujecie zamknąć tunel pod ulicą Marszałkowską dzięki któremu, można było dojechać do ulicy Szpitalnej, do Placu Powstańców Warszawy. Robicie remont na Placu Trzech Krzyży, o którym nawet nie wiedzieliście co będzie, kiedy zdejmiecie asfalt" - punktował bezlitośnie Frąckowiak.

"Pan mówi, że jednostkowo do każdego takiego projektu trzeba podchodzić. I to jest wasz problem. Nie jednostkowo, bo miasto jest jednym organizmem. W ogóle zamknijcie Warszawę", skwitował radny opozycyjny w studiu Republiki.

Co było jeszcze? Polecamy cały program!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy