Pracodawca Godny Zaufania. Kto zasługuje na zaufanie na rynku pracy?

Materiał Partnera 25-04-2023, 13:08
Artykuł
Materiały prasowe

Przed nami 13. edycja konkursu Pracodawca Godny Zaufania. Wydarzenie jest szczególne, bo kapituła konkursu będzie oceniać polskie firmy i instytucje przez pryzmat pandemii, wojny i inflacji. Jak w tak trudnej sytuacji odnajdują się polscy pracodawcy? Dowiemy się już w listopadzie 2023 roku, podczas uroczystej gali rozdania nagród i wyróżnień.

To już druga edycja wydarzenia, w którym przedsiębiorcy sami mogą aplikować do konkursu. Dotychczas to kapituła szukała i decydowała o tym, kto może znaleźć się w gronie pracodawców, którzy cieszą się największym zaufaniem na rynku pracy. I choć nadal zachowa prawo zgłaszania kandydatów, to z powodu ogromnego zainteresowania konkursem, uznano, że przedsiębiorcy dostaną też szansę autopromocji. 

W skład kapituły wchodzą przedstawiciele instytucji pozarządowych; organizacji przedsiębiorców, think-tanków i uczelni, którzy są reprezentowani m.in. przez Krajową Izbę Gospodarczą, Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Instytut ESG – działający w ramach Fundacji im. XBW Ignacego Krasickiego, Instytut Staszica, Centrum im. Adama Smitha, Warsaw Enterprise Institute, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Instytut Biznesu, Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania, Stowarzyszenie Integracja i Współpraca (organizator Welconomy in Toruń) czy Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

Kolejną ważną zmianą, która sprawdziła się podczas ostatniej edycji konkursu, są nowe kategorie, w których przedsiębiorcy mogą się zgłaszać. Obok stałej tematyki tj.: Programy stażowe, Wolontariat, Motywacja, Edukacja i Firma przyjazna osobom z niepełnosprawnościami, przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do nowych kategorii m.in. Lider ESG. 

Pierwszą firmą, która zdobyła tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania w tej kategorii jest PGE Polska Grupa Energetyczna. W ich przypadku ESG to zrównoważona i sprawiedliwa transformacja energetyczna, w której kluczowe są nowe technologie i wysokie kwalifikacje pracowników. To jednak nie oznacza, że wcześniej organizatorzy nie zwracali uwagi na osiągniecia firm w zakresie społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju. Takim pozytywnym przykładem jest Żabka Polska, która dwukrotnie zdobywała już tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania, w kategorii Edukacja oraz w kategorii Zdrowie.

Nadchodząca edycja wydarzenia zapowiada się bardzo ciekawie. Wiadomo już, że wśród kandydatów do tytułu, którzy albo złożyli już swoją aplikację, albo są brani pod uwagę przez kapitułę konkursu, będzie panowała duża konkurencja. 13. edycji będą też towarzyszyły debaty i warsztaty, podczas których eksperci rynku pracy będą szukać odpowiedzi na ponadczasowe pytanie, które towarzyszy każdej z edycji konkursu: Jak się buduje zaufanie na rynku pracy?

 

Źródło: Materiał Partnera

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy