Poznański skwer z pomnikiem Bohdana Smolenia stanie się centrum dobroczynności

Artykuł
Fot. domena publiczna

Koncerty chórów, łamanie się opłatkiem oraz wydawanie wigilijnych potraw dla potrzebujących zaplanowano podczas organizowanej po raz pierwszy w Poznaniu „Wigilii ze Smoleniem”. Wydarzenie odbędzie się na skwerze, na którym od czerwca stoi pomnik Bohdana Smolenia.

Artysta kabaretowy, aktor i filantrop urodził się 9 czerwca 1947 r. w Bielsku, zmarł 15 grudnia 2016 roku w Poznaniu. Przez lata był związany ze stolicą Wielkopolski.

„Wigilia ze Smoleniem” odbędzie się 18 grudnia. Wigilię organizują przy pomniku Bohdana Smolenia na skwerze między Rybakami a Strzałową Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu we współpracy z Caritas Poznań, poznańskimi gastronomikami i restauracjami: Pierożek i kompocik, Mamma Italia, Amici Miei.

Wszystko rozpocznie się od godziny 10.00 – wtedy na ulicach wokół skweru Bohdana Smolenia, czyli Strzałowej i Rybakach, zacznie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. Kierowcy proszeni sa o zwracanie uwagi na znaki!

Pomysł organizowania grudniowych, świątecznych spotkań, których elementem byłoby wspieranie osób potrzebujących, pojawił się przed odsłonięciem pomnika artysty.

Przy pomniku staną stoły i ławki. Poznańscy restauratorzy zadbają o polskie i włoskie świąteczne przysmaki. Całość poprzedzi msza w kościele pw. Bożego Ciała w intencji Bohdana Smolenia.

Wydarzenie uświetni koncert kolęd, pastorałek i świątecznych standardów w wykonaniu poznańskich chórów. Wystąpią m.in. Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego, Chór Dziewczęcy Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego, Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki oraz Zespół Folklorystyczny Wielkopolanie. Zaproszenie przyjęły też inne chóry i liczne zespoły muzyczne.

Organizatorzy przewidują obecność na spotkaniu nawet pół tysiąca osób.

Źródło: dzieje.pl, tenpoznan.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy