Poznań. Wpadka antyszczepionkowców na poznańskim marszu

Artykuł
Arkadiusz Gołaś
Fot. flickr.com/Sławek

Kompromitującą wpadkę zaliczyli antyszczepionkowcy podczas marszu w Poznaniu. Na jednym z plakatów umieścili zdjęcie Arkadiusza Gołasia czyniąc z niego „ofiarę” szczepionki na koronawirusa.

Na poznańskim marszu antyszczepionkowców, oprócz transparentów, przyrównujących politykę sanitarną rządu do Holokaustu, pojawiły się również zdjęcia domniemanych ofiar szczepionek, wśród których znalazły się również wizerunku sportowców, którzy odeszli nagle w dość młodym wieku. Antyszczepionkowcy przekonują, że zmarli na skutek przyjęcia szczepionki na Covid-19, która - ich zdaniem – ma powodować problemy m.in. z sercem.

Na jednym z takich zdjęć znalazł się wizerunek Arkadiusza Gołasia – wybitnego polskiego siatkarza, który zginął w 2005 roku na skutek tragicznego wypadku samochodowego w Austrii.

„To była śmierć, która wstrząsnęła kibiców siatkówki. Miał za sobą udany sezon we włoskiej Padwie i reprezentacji Polski, był u progu wielkiej siatkarskiej kariery. Tragicznego dnia podróżował z żoną Agnieszką, którą poślubił zaledwie dwa miesiące wcześniej, do Włoch, gdzie miał rozpocząć treningi w najmocniejszej lidze świata. Samochód, którym jechał Arkadiusz Gołaś niespodziewanie zjechał na prawo i uderzył w betonową podstawę ściany dźwiękochłonnej” – pisały media w rocznicę jego śmierci.

Źródło: sport.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy