Pożary w Kolorado porównywane do apokalipsy. Ponad 30 tys. osób ewakuowano

Artykuł
Fot. Canva

Wielkie pożary w Denver zniszczyły co najmniej 580 domów oraz wymusiły ewakuację 30 000 mieszkańców. - Koniec nie nadejdzie, dopóki wiatr nie ustanie. To jest rodzaj pożaru, którego nie można zwalczać bezpośrednio - powiedział Joe Pelle, szeryf hrabstwa Boulder.

Urzędnicy stanowi powiedzieli, że pożar Marshalla zniszczył więcej domów w stanie niż jakikolwiek pożar w historii. Istnieją obawy, że pożar mógł być „dwa razy bardziej niszczycielski niż pożar w Schwarzwaldzie”, który dotknął stan dziesięć lat temu. 

Associated Press poinformowała, że ​​najbardziej dotknięty obszar znajduje się pomiędzy Denver i Boulder, podgórskim miastem uniwersyteckim, w którym mieści się University of Colorado. Szpital Adwentystów Avista, który znajduje się w Louisville, został zmuszony do ewakuacji pacjentów do innego ośrodka, ponieważ zbliżał się pożar.

„The Post” donosi, że całe dzielnice zostały pochłonięte przez płomienie, a mieszkańcy „obserwowali, jak ich dobytki płoną”.

- To było surrealistyczne. Czułem się jak w roku apokalipsy. My tutaj mamy własną osobistą apokalipsę w sąsiedztwie - powiedział 38-letni mieszkaniec.

Dziesiątki tysięcy mieszkańców zostali zmuszeni do ewakuacji swoich domów. Osobom chorym na COVID-19 kazano ewakuować się do kościoła luterańskiego na Górze Kalwarii. Gubernator Jared Polis ogłosił stan wyjątkowy, umożliwiając państwu dostęp do funduszy kryzysowych. Dziewięćdziesiąt procent Boulder jest dotkniętych poważną lub ekstremalną suszą, a od połowy lata nie odnotowano znacznych opadów deszczu. Uważa się, że pożary w okolicy wywołały zerwane linie energetyczne.

Źródło: foxnews.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy