Pożar w Nowej Białej. Prawie 5 mln zł dla pogorzelców ze zbiórki Archidiecezji Krakowskiej

Artykuł
W najbliższych dniach pogorzelcy z Nowej Białej otrzymają pieniądze
Fot. PAP/Grzegorz Momot

„W zbiórce, którą już w dzień tragicznego pożaru w Nowej Białej ogłosił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, zebrano 4 mln 886 tys. 205 zł. Całość środków w najbliższych dniach trafi do poszkodowanych” – poinformowało Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej.

Dzień po tragedii Caritas Archidiecezji Krakowskiej wspomogła kwotą 150 tys. zł rodziny, które ucierpiały w pożarze. Wierni okolicznych parafii, niezwłocznie odpowiadając na apel Metropolity Krakowskiego, zebrali 515 tys. 765 zł i przekazali je pokrzywdzonym.

W najbliższych dniach pogorzelcy z Nowej Białej otrzymają pieniądze zebrane przy kościołach Archidiecezji Krakowskiej i te wpłacane przez inne osoby prywatne oraz organizacje.

Abp Marek Jędraszewski wyraził wielką wdzięczność ofiarodawcom za okazaną dobroć serca i gotowość niesienia pomocy, naśladującą miłość Chrystusa, która w trudnych momentach budzi nadzieję w sercach pokrzywdzonych.

Do podziękowań dołączył ks. Artur Gadocha, proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Białej, oraz ks. Tomasz Stec, dyrektor Wydziału ds. Charytatywnych Kurii Metropolitalnej w Krakowie, który spotkał się z pokrzywdzonymi, ustalając sposób podziału i formę przekazania środków.

Wyrazem wdzięczności Archidiecezji Krakowskiej i mieszkańców Nowej Białej za uczynek chrześcijańskiej miłości wobec ofiarodawców będzie Msza święta, sprawowana przez bp. Roberta Chrząszcza w najbliższą niedzielę 25 lipca o godz. 9 w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Białej.

Źródło: eKai

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy