Powstanie Muzeum Narciarstwa i Taternictwa. Gliński: To obiekt ważny dla środowiska

Artykuł
Muzeum Tatrzańskie
malopolska.pl

Wicepremier i minister kultury prof. Piotr Gliński poinformował o poparciu resortu dla powstania w Zakopanem Muzeum Narciarstwa i Taternictwa.

Wizyta ministra w Willi Koliba Muzeum Stylu Zakopiańskiego była związana z planami rozwoju zakopiańskiego muzeum, które od jakiegoś czasu działa pod skrzydłami resortu kultury.

- Planem najbliższym jest budowa nowego oddziału, poświęconego smutnej historii II wojny światowej, mowa o Muzeum Palace. Ten plan jest aktualny. Rozmawiamy o przekształceniach prawno-organizacyjnych i finansowych. Będzie to kolejny oddział Muzeum Tatrzańskiego - przekazał minister, zaś dyrektor MT Anna Wende-Surmiak dodała, że powstała już koncepcja funkcjonalno-użytkowa, natomiast w przygotowaniu jest scenariusz wystawy.

Jednocześnie, jak poinformował minister Gliński, rozpoczynają się przygotowania do powstania kolejnego muzeum, oddziału Muzeum Tatrzańskiego poświęconego szeroko pojętemu narciarstwu i taternictwu. W tym przypadku sprawa jest na początkowym etapie, powstał zespół, który opracowuje koncepcję takiej placówki. Minister zadeklarował, że jest pełne wsparcia dla powstania tego ważnego dla środowiska górskiego muzeum.

- To bardzo długo oczekiwane muzeum, długo dyskutowane, którego długo nie udało się zrobić, a teraz jest szansa na to, że ono powstanie - dodała dyrektor Muzeum Tatrzańskiego.

Źródło: podhale24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy