Powstał nowy portal mający na celu przybliżyć naukę Papieża Jana Pawła II. Fakty mówią jasno, był bohaterem wiary

Artykuł
Zdjęcie ilustracyjne.
commons.wikimedia.org

Aby przybliżyć nauki Papieża powstał nowy portal 27lat.pl, prowadzony przez specjalistów i biografów św. Jana Pawła II. Biografka papieża Jolanta Sosnowska w krótkim wykładzie pt. „Jak Jan Paweł II przeciwdziałał pedofilii” na portalu 27lat.pl opowiada o tym, jakie kroki Ojciec Święty podejmował w sprawie przeciwdziałaniu pedofilii. Sosonowska powołuje się m.in. na nieznany list w sprawie księży pedofili pochodzący już z 1980 r.

Jan Paweł II  w 1993 r. powiedział: „Jak surowe są słowa Chrystusa, kiedy mówi o takim zgorszeniu i jak wielkie musi być to zło, skoro dla tego, który sieje zgorszenie, lepiej byłoby mieć wielki kamień młyński zawieszony na szyi i utonąć w głębinach morza.”

22 października 1978 r. papież Jan Paweł II zainaugurował swój pontyfikat Mszą Św. Wydarzenia transmitowano do piętnastu krajów europejskich, w tym do Polski, do ośmiu krajów Ameryki Południowej i siedmiu Ameryki Środkowej, a także do dziesięciu Afryki i Azji, gromadząc przed ekranami telewizorów ponad miliard osób!

Któż dzisiaj o tym wszystkim pamięta? W stulecie swoich urodzin św. Jan Paweł II musi się mierzyć z brutalnymi atakami. W obliczu tych ataków na św. Jana Pawła II warto znać prawdę. A fakty mówią jasno: był bohaterem wiary.

Kilka słów o papieżu

27lat.pl jest projektem pro bono i w żadnym miejscu nie są pobierane opłaty. Celem jest przedstawienie sylwetki św. Jana Pawła II i przypomnienie Jego nauki. Na portalu można znaleźć ważne cytaty z papieskiego nauczania, wydarzenia i aktualności związane z Ojcem Świętym, a także darmowy e-book składający się z 27. tomów dokumentujących życie Papieża Polaka. Monografia odzwierciedla w pełni nauczanie świętego papieża Jana Pawła II, a na portalu 27lat.pl jest do pobrania za darmo. Łącznie wszystkie tomy stanowią aż 6 000 stron!

Zapraszamy do zapoznania się z tematyką projektu na stronie https://27lat.pl/.

Źródło: portal 27lat.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy