Powstaje wyjątkowa adaptacja "Chłopów". Pracują nad nią twórcy filmu "Twój Vincent"

Artykuł
Jagna i Antek oczami twórców filmu "Twój Vincent"
Materiały prasowe http://www.chlopifilm.pl/, fot. Małgorzata Kuźnik

Studio BreakThru Films, które ma na koncie tak wyśmienite animacje, jak „Piotruś i wilk” czy „Twój Vincent” bierze teraz na warsztat noblowską powieść Władysława Reymonta. Twórcy udostępnili już zwiastun koncepcyjny „Chłopów”.

W centrum fabuły znajdzie się tragiczna postać pięknej Jagny.

– Po latach pracy nad filmem o Vincencie van Goghu poczułam silną potrzebę, by opowiedzieć o kobietach: ich zmaganiach, pasji i sile – mówiła o filmie Dorota Kobiela, jego reżyserka i scenarzystka.

– Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem – czytamy w informacji prasowej producentów.

Film, którego premiera zaplanowana jest na rok 2022, zostanie zrealizowany – podobnie jak Twój Vincent - w technice animacji malarskiej.

– Sceny początkowo nakręcimy z aktorami, zdjęcia potrwają 36 dni. Następnie każdą klatkę ręcznie namalujemy jako obraz olejny, łącznie powstanie ok. 72 tys. klatek – wyjaśnia producent liniowy studia BreakThru Films, Tomasz Wochniak.

W projekcie weźmie udział 50 malarzy, którzy będą pracować w trzech studiach: to główne mieści się w Sopocie, pozostałe – w Serbii i na Ukrainie.

Film zostanie zrealizowany na podstawie malarstwa epoki Młodej Polski, które doskonale oddadzą klimat powieści pełnej opisów przyrody, która wyznacza rytm życia bohaterów. Twórcy zinterpretują m.in. dzieła Józefa Chełmońskiego, Leona Wyczółkowskiego czy Ferdynanda Ruszczyca.

Dystrybutorem filmu w Polsce będzie studio Next Film.

 

Źródło: http://www.chlopifilm.pl/

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy