Powstaje film Misterium. Premiera już 28 marca

Artykuł
Film Misterium, premiera już 28 marca
Materiały prasowe

Misterium Męki Pańskiej w Kruszwicy odbywa się od 9 lat w formie przedstawienia teatralnego, odgrywanego na ulicach miasta. W tym roku, z powodu obostrzeń wynikających z sytuacji epidemicznej w kraju, pojawił się pomysł na nakręcenie filmu (reż. Paweł Lewartowski).

Premiera będzie miała miejsce 28 mara, w Niedzielę Palmową, o godz. 19.30 w serwisie YouTube i Facebook. Filmowi przyświeca hasło św. Tomasza „Pan mój i Bóg mój”. Historia filmu zbudowana jest na opowiedzeniu Pasji „oczami apostołów” – Tomasza i Jana. Według Biblii, Tomasz negował zmartwychwstanie, a Jan starał się go nawrócić.

- Mieszanie współczesności i klasyki pozwoli każdemu w apostołach odnaleźć siebie – podkreślają twórcy Misterium. - Apostołowie wspominają wydarzenia pasji dyskutując o tym, co spotkało ich mistrza. Spacerując krok po kroku po kolejnych scenach pasji przerzucają się oni argumentami próbując przekonać rozmówcę, jak i odbiorę filmu do swojego zdania – wyjaśniają.

W aktorów wcielą się księża.

Zwiastun filmu można obejrzeć na: https://www.youtube.com/watch?v=1zFMwuVIUyk&feature=youtu.be

Dalsze informacje ujawniane będą na bieżąco przez partnerów wydarzenia: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Polsce oraz Gmina Kruszwica.

 

Źródło: Kolegiata Kruszwica/Facebook, materiały prasowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy